Follow Me @turkusowasowa

niedziela, 29 października 2017

Zapowiedzi listopadowych premier

Cześć moi mili!
Zapraszam Was dziś na najciekawsze według mojej opinii zapowiedzi listopadowych premier! 😊1. "Odnaleziony" - Harlan Coben
Wydawnictwo AlbatrosPremiera: 22.11.2017
Księga III trylogii z Mickeyem Bolitarem
Bratankiem Myrona Bolitara
Są rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć
MORDERSTWO
TAJEMNICA
INTRYGI

Minęło osiem miesięcy od tragicznej śmierci ojca Mickeya.
Osiem miesięcy kłamstw, przemilczeń i pytań bez odpowiedzi.
Chłopak wciąż wierzy, że wypadek samochodowy, w którym ojciec podobno zginął, był jedną wielką mistyfikacją. Ekshumacja zwłok tylko utwierdza go w tym przekonaniu.
Mickey próbuje dociec prawdy o ojcu, ale prowadzi jeszcze dwa niezależne śledztwa. Jedno dotyczy afery dopingowej w szkolnej drużynie koszykówki. Drugie – zaginięcia chłopaka jego przyjaciółki Emy. Chłopaka, który być może w ogóle nie istnieje.


2. "Żółwie aż do końca" - John Green
Wydawnictwo Bukowy Las


Premiera: 22.11.2017
Szesnastoletniej Azie do głowy by nie przyszło, że będzie prowadzić śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia miliardera Russella Picketta. Jest jednak sto tysięcy dolarów nagrody do zgarnięcia, no i jej Najlepsza i Najbardziej Nieustraszona Przyjaciółka Daisy bardzo chce rozwiązać tę zagadkę! Dziewczyny wspólnie próbują dotrzeć do Davisa, syna miliardera, którego Aza poznała kiedyś na letnim obozie. Na pozór niewiele ich dzieli, ale tak naprawdę jest to przepaść. Aza się stara. Stara się być dobrą córką, dobrą przyjaciółką, dobrą uczennicą, a nawet dobrym detektywem, jednocześnie zmagając się z własnymi dręczącymi myślami, których spirala coraz bardziej się zacieśnia.
W długo oczekiwanym pisarskim powrocie znany na całym świecie, nagradzany autor „Szukając Alaski”, „Papierowych miast” i „Gwiazd naszych wina” opowiada historię nastoletniej Azy Holmes zmagającej się z chorobą psychiczną. Po raz kolejny w swoim niepodrabialnym, bezkompromisowym, dowcipnym stylu pisze o najważniejszych sprawach nie tylko młodych ludzi. „Żółwie aż do końca” to błyskotliwa, a zarazem bardzo osobista powieść z przesłaniem przyjaźni, miłości i niepoddawania się przeciwnościom losu.

3. "Czarownica" - Camilla Lackberg
Wydawnictwo Czarna Owca


Premiera: 08.11.2017
Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Jedna z nich mieszkała potem spokojnie w Fjällbace. Druga wróciła po latach jako słynna hollywoodzka aktorka, aby zagrać w kręconym tam filmie o aktorce Ingrid Bergman, która często spędzała wakacje w tej okolicy.
Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

4. "Zamarznięte serca" - Karolina Wilczyńska
Wydawnictwo Czwarta Strona


Premiera: 08.11.2017
Zima przychodzi nieoczekiwanie. A z nią mróz tak wielki, że mrozi serce. Wtedy potrzebujemy kogoś, kto otuli je ciepłem, roztopi lód i pozwoli uwierzyć w nadejście wiosny.
Liliana stoi przed trudnym zadaniem: musi zaopiekować się młodszą kuzynką, która zatrzymuje się u niej na jakiś czas. Nastolatka sprawia sporo kłopotów i gdy Liliana postanawia z nią poważnie porozmawiać, dowiaduje się o traumatycznych przeżyciach dziewczyny. Pod adresem partnera Liliany padają poważne oskarżenia. Niespodziewanie okazuje się też, że Liliana musi zmierzyć się z własną, trudną przeszłością. Jakie decyzje podejmie? I czy ostatecznie uda jej się odnaleźć wspólny język z zamkniętą w sobie nastolatką?
Najnowsza powieść Karoliny Wilczyńskiej to próba zrozumienia, że przeszłość zawsze nas odnajdzie, nie możemy przed nią uciec.

5. "Pudełko z marzeniami" - Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński
Wydawnictwo Filia


Premiera: 08.11.2017
Najzabawniejsza świąteczna komedia romantyczna!

Zdradzony przez narzeczoną i oszukany przez wspólnika trzydziestoletni Michał marzy o tym, aby zacząć nowe życie. Kiedy dowiaduje się, że podczas II wojny światowej jego rodzina ukryła w małym miasteczku na północy Polski skarb, wyrusza na jego poszukiwanie. Sęk w tym, że teraz w tym miejscu stoi restauracja. Prowadzi ją rówieśniczka Michała, Malwina. Ma ona problem ze swoim ukochanym, który "odszedł w siną dal", i babcią, która po powrocie z wieloletniego pobytu we Francji koniecznie chciałaby serwować w jej restauracji żabie udka i ślimaki. 
Michał postanawia zaprzyjaźnić się z Malwiną, zdobyć jej zaufanie, a potem w tajemnicy przed nią odzyskać swój spadek. Niestety gdy w sprawę wmieszają się dwie wścibskie staruszki, dwójka dzieci i tajemniczy święty Eskpedyt, nic nie pójdzie zgodnie z jego planem.

„Pudełko z marzeniami” to przewrotna i zaskakująca komedia romantyczna o tym, że czasem warto zrezygnować z marzeń po to, by… wreszcie zaczęły się one spełniać.

6. "Większość bezwględna" - Remigiusz Mróz
Wydawnictwo Filia


Premiera: 08.11.2017
W kręgach władzy trwa kryzys. Po skandalu z udziałem premiera, parlament nie zdołał uchwalić wotum nieufności, a polityk, który miał przejąć władzę, znalazł się w szpitalu. Prognozy zarówno dla niego, jak i dla kraju, nie są dobre.

Sytuację pogarsza fakt, że niedługo przed mającym odbyć się w Polsce międzynarodowym szczytem, do służb specjalnych dociera informacja o możliwym zamachu. Prezydent Daria Seyda traktuje ostrzeżenia wywiadu jako realną groźbę, ale ma pewne wątpliwości – doniesienia bowiem pochodzą nie od sojusznika, a przeciwnika na arenie międzynarodowej. W dodatku ktoś z otoczenia głowy państwa zaczyna sabotować prezydenturę Seydy…

Kiedy Polska staje na krawędzi chaosu, na scenie politycznej pojawia się nowy, bezkompromisowy gracz. Zdaje się kierować słowami Winstona Churchilla, który radził: „nigdy nie pozwól, by dobry kryzys się zmarnował”.

7. "Astrofizyka dla zabieganych" - Neil deGrasse Tyson
Wydawnictwo Insignis


Premiera: 08.11.2017
Jaka jest natura przestrzeni i czasu? Jakie jest nasze miejsce we wszechświecie? Jakie jest miejsce wszechświata w naszym życiu?

Jeżeli chcecie poznać przemawiające do wyobraźni, szybkie i konkretne odpowiedzi na te intrygujące i poszerzające horyzonty pytania, nie znajdziecie lepszego źródła niż książka napisana przez znanego amerykańskiego astrofizyka i bestsellerowego autora Neila deGrasse’a Tysona.

Dziś niewielu z nas ma czas na kontemplację kosmosu. Tyson dobrze o tym wie, więc sprowadza cały wszechświat na ziemię, pisząc o nim jasno i zwięźle, z iskrzącym się poczuciem humoru, w smakowitych rozdziałach, które możecie z łatwością pochłonąć w dowolnym czasie i miejscu waszego zajętego dnia.
Nieważne, czy właśnie czekacie na filiżankę porannej kawy, na przyjazd pociągu czy odlot samolotu – sięgnijcie po Astrofizykę dla zabieganych! Ta książka wyjaśni wam dokładnie to, czego potrzebujecie, by zyskać obeznanie z kosmosem i zacząć rozumieć treść pasjonujących naukowych doniesień: od Wielkiego Wybuchu po czarne dziury, od kwarków po mechanikę kwantową, od odkrywania planet do poszukiwania życia we wszechświecie – po jej lekturze żadne z tych zagadnień nie będzie wam obce!

8. "Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana" - David Sinden
Wydawnictwo Insignis


Premiera: 08.11.2017
Rewolucyjny system łączący dziennik, organizer i notes! David Sinden, autor światowego bestsellera The Little Book of Calm Colouring, tym razem stworzył piękną i praktyczną książeczkę, w której możesz zapisywać swoje projekty, cele i codzienne obowiązki, a potem śledzić swoje postępy w ich realizacji. Bullet Book to połączenie dziennika, organizera i notesu – to twórczy i efektywny system organizacyjny. Zacznij od zapisania w odpowiednim miejscu swoich tygodniowych i miesięcznych celów, specjalnymi symbolami oznacz ważne i długoterminowe zadania, a potem w cudow-nie prosty sposób monitoruj swoje postępy na przeznaczonych do tego stronach. Bullet Book to miejsce na zapisanie codziennych „przypominajek” i dat ważnych spotkań, ale także twoich życiowych aspiracji, marzeń i nadziei. Ta książka pozwoli ci zachować równowagę między określaniem celów krótko- i długo-terminowych, zachęci cię do tworzenia własnych kreatywnych list i podsunie ci mnóstwo inspirujących wskazówek.

9. "Hygge po polsku" - Iza Wojnowska
Wydawnictwo Insignis


Premiera: 08.11.2017
Być może w tych niespokojnych czasach w przesłaniu duńskiego hygge Polacy odnajdą pokrzepienie i głębszy sens. Ta książka jest dowodem na to, że dziwnie brzmiące, obce słowo jest nam o wiele bliższe niżby się wydawało. 
Bo hygge zdarza się wszędzie.

10. "Twój rok z Bullet Bookiem. Jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie" - Zennor Compton
Wydawnictwo Insignis


Premiera: 08.11.2017
Rewolucyjny system łączący dziennik, organizer i notes

Twój rok z bullet bookiem to przystępny poradnik, który nauczy cię, jak korzystać z tego spersonalizowanego systemu organizacji. Znajdziesz tu mnóstwo inspirujących wskazówek i twórcze ćwiczenia na każdy dzień roku, których wykonanie zajmie ci nie więcej niż 365 sekund.

Twój własny bullet book stanie się miejscem na zapisanie codziennych przypominajek i istotnych dat, twoich życiowych aspiracji, marzeń, planów i cennych wspomnień. Właściwie skomponowane listy idealnie dopasowane do twoich potrzeb sprawią, że już nigdy nie zapomnisz o ważnym spotkaniu i nie pominiesz żadnego zadania. Zacznij od wynotowania swoich tygodniowych i miesięcznych celów, specjalnymi symbolami oznacz ważne i długoterminowe zadania, a potem w cudownie prosty sposób monitoruj swoje postępy.

Zorganizuj się efektywnie i kreatywnie dzień po dniu!

11. "Nieznane więzi natury" - Peter Wohlleben
Wydawnictwo Otwarte


Premiera: 22.11.2017
Jeśli spotkałeś się z opinią, że korniki to pasożyty niszczące zdrowy las, a wilki to tylko niebezpieczne drapieżniki, które wymagają odstrzału, to sprawdź, jakie są fakty. W swojej kolejnej książce Peter Wohlleben ujawnia niewidoczne dla zwykłych obserwatorów więzi między wszystkimi stworzeniami – od niepozornych bakterii po dumne dęby i buki. Pokazuje nam, jak ich wzajemne relacje trzymają w ryzach cały bogaty ekosystem przyrody, dzięki czemu pozostaje on w równowadze. Uświadamia, że o środowisko musi dbać nie tylko „leśna policja”. Przyszłość niebieskiej planety zależy również od tego, jaką rolę w tym procesie odegrają ludzie.

12. "Jak zawsze" - Zygmunt Miłoszewski
Wydawnictwo W.A.B.


Premiera: 08.11.2017
Komedia ironiczno-romantyczna o parze, która dostała szansę przeżycia jeszcze raz swojej miłości. I o narodzie, który dostał szansę przeżycia jeszcze raz swojej historii. I o tym, co z tego wynikło.

Nowa książka autora bestsellerów o Teodorze Szackim to opowieść o tym, czy potrafimy oszukać los. A może jesteśmy skazani na „jak zawsze”? Miłoszewski mistrzowsko eksploruje nowy gatunek literacki, pokazując, że niezależnie od tego, czy bierze na warsztat horror, kryminał lub romans, zawsze umiejętnie przeplata osobiste losy bohaterów z historią Polski.I co myślicie o propozycjach na nadchodzący miesiąc? Nie ukrywam, iż moim faworytem jest Wydawnictwo Insignis i ich propozycje, a w szczególności z wielką niecierpliwością czekam na "Astrofizykę dla zabieganych"!! Dajcie znać, co wpadło Wam w oko 😏 💗

Wasza Ann!

24 komentarze:

 1. Najbardziej interesuje mnie nowość Greena. To może być niesamowita książka! A idea BuJo jest mi dobrze znana i używam jej na co dzień. Pomaga, więc polecam jakiekolwiek poradniki czy notesy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też od dawna prowadzę Bullet Journale i nie wyobrażam sobie życia bez "odhaczania" :P Wprawdzie nie są prowadzone w takiej ładnej, rysunkowej formie, ale swoją funkcję spełniają :)

   Usuń
 2. Czekam na świąteczne książki :D Greena jestem trochę ciekawa, ale bardziej pod tym względem, czy w końcu udało mu się stworzyć coś innego niż do tej pory, bo schematyczność w jego książkach jest straszna. Bohaterowie to "kopiuj-wklej". Może tutaj będzie lepiej, ale chyba pożyczę tę książkę z biblioteki, bo szkoda mi pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie wiem, czy na Greena to już nie jestem za stara. Haha :D

   Usuń
 3. Pewnie sięgnę po Zamarznięte serca" oraz "Pudełko z marzeniami". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jestem, czy czytałaś pierwszą część "Zamarzniętych serc" :)

   Usuń
 4. Ja z powyższych książek nie czekam na żadną, ale po za nimi nie mogę doczekać się "Terapii" Kathryn Perez, "Siła, która ich przyciąga" Brittainy C. Cherry i kilka innych w podobnym klimacie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na książkę Lackberg :) oraz premierę najnowszej książki Mroza - zwłaszcza, że "Wotum nieufności" na półce :) no i te świąteczne premiery... kto by się nie skusił!

  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Odnaleziony, Pudełko z marzeniami i Zamarznięte serca muszą być moje.:)
  kocieczytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach, ja również na nie czekam i chcę już czytać.. :D

   Usuń
 7. Bardzo ciekawa propozycje, na które czekam z niecierpliwością.
  Okładki do książek przepiękne.
  Serdecznie pozdrawiam.
  www.nacpana-ksiazkami.blogspot.de

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się co do okładek. Mam wrażenie, że ostatnio w Polsce w ogóle tak lepiej z szatą graficzną.. :)

   Usuń
 8. Widzę dużo ciekawych książek dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno wybiorę coś dla siebie :)
  Zapraszam na nowy post :)
  http://www.stylishmegg.pl/2017/10/czerwien-i-sukienka-w-gwiazdki.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Raczej nic dla mnie :/ Ja czekam na "Dawcę przysięgi" Sandersona, "Siłę, która ich przyciąga" Cherry i pewnie jeszcze kilka tytułów by się znalazło, ale te dwie to moje Must Read :D
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. "Pudełko z marzeniami" muszę dorwać! <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Lackberg! Wiedziałam, że o czymś zapomniałam kiedy myślałam o listopadowych premierach :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, który nie jest spamem! Motywuje do dalszej pracy i pisania :)

Jeśli spodobał Ci się blog, zachęcam do jego obserwacji oraz odwiedzenia mnie w social mediach!