Follow Me @turkusowasowa

wtorek, 18 kwietnia 2017

Izabela Skorupka - "Marcelina i pamięć przodków"

Autor: Izabela Skorupka
Tytuł: "Marcelina i pamięć przodków"
Wydawnictwo: Axis Mundi
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 368W rodzinie Łobzowskich od kilku pokoleń w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci. Tym razem nieszczęsny los spotkał jedenastoletnią Marcelinę, która nieświadomie podrzuca niepozorny kamień trzykrotnie, przenosząc się tym samym do krainy łudząco podobnej do jej domu i świata, gdzie panuje bezczas, a władzę sprawują... słowa! Mają one bowiem wielką moc, o czym przekonuje się główna bohaterka książki. Ścigana przez Kolekcjonera, stara się pojąć rodzinną tajemnicę i mierzy się z Pamięcią Przodków. Czy uda się jej wydostać z bezczasu i wrócić do swojego świata, czy słowa całkowicie odbiorą jej pamięć i zapomni kim tak naprawdę jest?

"Marcelina i pamięć przodków" to zdecydowanie pozycja dla dzieci i młodzieży. Znajdziemy tu elementy humorystyczne, a postaci zaprezentowane w powieści z pewnością przypadną nam do gustu i niejednokrotnie rozbawią swoją postawą. Książka napisana jest lekkim piórem i czyta się ją niezwykle przyjemnie i szybko. Zdecydowanie można stwierdzić, że historia jest przemyślana i skrupulatnie opisana w taki sposób, aby Czytelnik poznał wszystkie szczegóły oraz mógł wręcz zasiąść w fotelu wraz z rodziną Łobzowskich i czuć się jak u siebie. Jest to jedna z tych książek, w której bohaterzy są na tyle wyraźni, że pamiętamy ich jeszcze długo po zakończeniu powieści. Do tego nutka magii sprawia, że z jeszcze większą ochotą zgłębiamy wraz z Marceliną moc słów i Pamięć Przodków.

Na początku podchodziłam do książki dość sceptycznie, gdyż byłam przekonana, że to pozycja dla dzieci. Nie ukrywajmy, do najmłodszych nie należę i nie lubuję sięw tego typu powiastkach. Ale muszę przyznać, że jestem zaskoczona samą autorką i dziełem, które wyszło spod jej pióra. Dobrze dopracowana lektura, która z pewnością umili nam kilka wieczorów. W planach mam przeczytanie drugiej części, która grzeje miejsce w mojej biblioteczce. Jestem ciekawa co wydarzy się dalej. 


Ocena: 7/10


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania dziękuję Wydawnictwu Axis Mundi

2 komentarze:

 1. Moja córa zbliża sie do wieku kiedy będzie mogła sie zainteresować ta pozycja ;) dziękuje za recenzje , myśle ze skorzystam .
  Piękny blog, dodaje do obserwowanych
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie

  Czytankanadobranoc.blogspot.ie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i z pewnością polecam tę pozycję dla córki! :)

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz, który nie jest spamem! Motywuje do dalszej pracy i pisania :)

Jeśli spodobał Ci się blog, zachęcam do jego obserwacji oraz odwiedzenia mnie w social mediach!