Follow Me @turkusowasowa

poniedziałek, 26 grudnia 2016

Rafael Santandreu - "Okulary szczęścia. Odkryj swoją siłę emocjonalną"

Autor: Rafael Santandreu
Tytuł: "Okulary szczęścia. Odkryj swoją siłę emocjonalną"
Tytuł oryginału: "Las gafas de la felicidad"
Wydawnictwo: Muza S.A.
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 316



"Okulary szczęścia" to jedna z wielu pozycji psychologicznych, które obecnie możemy znaleźć na rynku. Wyróżnia ją jednak nietuzinkowość oraz fakt, że została napisana przez doświadczonego psychologa, który zna się na tym co robi i "przerobił" tysiące przypadków - stąd jego ogromna wiedza. W książce tej nie znajdziemy kolejnych porad jak lepiej żyć, jak postępować, by osiągnąć szczęście. Nie! Rafael Santandreu pokazuje nam nasze błędy, nasze fobie, nasze kompleksy i uczy nas jak sobie z nimi radzić. Wiadomo, że rady te są uniwersalne, a każdy przypadek inny, ale z pewnością każdy zaczerpnie coś z tej wiedzy dla siebie i jeśli ta wiedza choć w małym stopniu przyczyni się do tego, że lepiej będziemy sobie radzić z naszym problemem, to z pewnością nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto na zakup "Okularów szczęścia".


Nie ukrywajmy - każdy z nas ma jakieś problemy ze sobą. Mniejsze czy większe, ale ma. Często się czegoś boimy, wyolbrzymiamy niektóre problemy, jesteśmy zazdrośni, nieśmiali, niepewni. Jedni radzą sobie z nimi lepiej, inni gorzej. Niektórzy chodzą do psychologa, inni nie. Ale może warto choć sięgnąć po taką książkę, by zrozumieć istotę naszego problemu i zostać nakierowanym na drogę wiodącą ku rozwiązaniu go? 

"Musisz unikać unikania. Wiemy, że unikanie tego, czego się boimy, wzmaga strach."

Ja nie żałuję ani jednej kartki przeczytanej z tej książki! Zrozumiałam kilka rzeczy, pewne sprawy przeanalizowałam, przemyślałam i doszłam do wniosku, że w sumie to autor ma rację. Za bardzo się martwię, przejmuję, skupiam na nie tych rzeczach, co trzeba. Życie mamy jedno i trzeba je jak najlepiej wykorzystać: samemu czy z kimś, podróżując, czy się leniąc - jeśli tylko sprawia nam to przyjemność, to żyjmy po swojemu. Nie ważne co mówią o nas inni. Ważne, że to MY jesteśmy szczęśliwi sami ze sobą!

"Nierzadko trwonimy życie na gonitwę bez celu, odsuwając radość na później, podczas gdy to właśnie teraz mamy okazję cieszyć się nim: prasując, przygotowując posiłki, uprawiając sport, rozmawiając z bliskimi."


Ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania i recenzji dziękuję Wydawnictwu:



2 komentarze:

 1. Kolejna książka do listy muszę przeczytać. Brzmi naprawdę dość ciekawie i to prawda, każdy ma jakieś tam swoje demony/zło/problemy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Informacje te są bardzo przydatne i pomocne dla nas, Dziękuję bardzo, powodzenia :)

  Obat Miom

  Obat Gerd

  Obat Penyubur Kandungan

  Obat Jantung Bocor

  Obat Leukimia

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, który nie jest spamem! Motywuje do dalszej pracy i pisania :)

Jeśli spodobał Ci się blog, zachęcam do jego obserwacji oraz odwiedzenia mnie w social mediach!