Follow Me @turkusowasowa

środa, 19 lipca 2017

Laura Adori - "Przebudzenie Lukrecji"

Autor: Laura Adori
Tytuł: "Przebudzenie Lukrecji"
Wydawnictwo: Lira
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 313

Tytułowa Lukrecja wnet przekroczy magiczną czterdziestkę. Samotna, czekająca na miłość swojego życia robi karierę we Włoszech. U boku ma swoje przyjaciółki - jedną we Włoszech, drugą w Polsce oraz matkę. Każda z nich daje Lukrecji mnóstwo życiowych porad jak znaleźć tego jedynego przed urodzinami. Z każdą kolejną randką bohaterka jednak jest coraz bardziej załamana. Postanawia zatem wrócić do kraju swoich przodków i tam poszukać partnera oraz życiowego spełnienia. W Warszawie poznaje Cezarego, którego od pierwszych chwil uważa za jedynego. Szybko się zakochuje, planując już szczęśliwe życie u jego boku. W międzyczasie, zachęcona przez przyjaciółki, które znają jej zdolności kulinarne oraz wyczucie smaku, zakłada bloga, na którym opisuje wszelakie potrawy oraz afrodyzjaki. 
Lukrecja szybko przekonuje się, iż Cezary to jednak nie ten. Poświęca się za to swojej pasji, dzięki której czekają ją niesamowite rzeczy oraz być może kulinarna kariera w rodzimym kraju.

Czytając "Przebudzenie Lukrecji" świetnie się bawiłam! Lukrecja to niesamowita kobieta, pełna wigoru, radości, pozytywnej energii. Niepoprawna optymistka z pasją i wyczuciem smaku. Zadziwiały mnie wszystkie kulinarne opisy potraw zawarte w książce, o których niejednokrotnie pierwszy raz słyszałam. Ponadto bohaterka jest miłośniczką kwiatów, co dodatkowo wprowadzało cudowny nastrój podczas czytania. Już samo to, że początek przygód Lukrecji miał miejsce we Włoszech spowodowało, że wpadłam w zachwyt! Kocham Włochy i opisy miejsc, restauracji, knajpek, sklepów oraz wtrącenia z języka włoskiego w książce tylko podwyższyły ocenę, jaką wystawiam tej pozycji! 

Jeśli szukacie książki w stylu "Bridget Jones" połączonej z pysznymi opisami potraw, klimatycznymi miejscami, zapachem kawy, który niemal się czuje czytając "Przebudzenie Lukrecji" oraz pięknymi klimatami, a wszystko to osadzone w polsko-włoskich realiach, to na pewno się nie zawiedziecie! Ja z niecierpliwością wyczekuję kolejnego tomu, by móc poznać dalsze przygody i zamagania Lukrecji!


Ocena: 9/10


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania dziękuję Wydawnictwu Lira!3 komentarze:

  1. Oj, narobiłaś mi ogromnej ochoty :) uwielbiam twoje zdjęcia książek!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, który nie jest spamem! Motywuje do dalszej pracy i pisania :)

Jeśli spodobał Ci się blog, zachęcam do jego obserwacji oraz odwiedzenia mnie w social mediach!