Follow Me @turkusowasowa

środa, 28 czerwca 2017

Nowe wydawnictwo, nowe książki, nowe przeżycia... :)

Cześć kochani!

Przychodzę dziś do Was z małym ogłoszeniem! 

Otóż niedawno na rynku pojawiło się całkiem nowe wydawnictwo - Lira! Póki co, w planach wydawniczych są książki z kategorii beletrystyka kobieca oraz książki historyczne. Już niedługo, bo 5 lipca swoją premierę będą miały dwie powieści wydane pod ich patronatem, tj. "Przebudzenie Lukrecji" autorstwa Laury Adori oraz "Wernisaż" Oskara Salwy. Obie książki zapowiadają się interesująco! Ja sama zaczęłam czytać już pierwszą z nich i póki co jestem na TAK! Jestem ciekawa co jeszcze szykuje Wydawnictwo Lira. Na razie jest dobrze! Jeśli jesteście ciekawi książek, o których przed chwilą wspomniałam to poniżej możecie przeczytać krótkie zajawki na ich temat. Plany wydawnicze i inne rewelacje znajdziecie po kliknięciu w aktywny link przy nazwie wydawnictwa."Przebudzenie Lukrecji" - Laura Adori

Lukrecja wywróci do góry nogami twoje przekonania o tym, co znaczy „zmienić swoje życie”! Wydawnictwo Lira prezentuje perypetie miłosne singielki przed czterdziestką. Jest to miłość in spe, bo ciągle nieuchwytna. Jak się okazuje, o wiele łatwiej jest zrobić karierę za granicą, niż znaleźć człowieka, z którym można by się pięknie zestarzeć. Stanąwszy przed wyborem dalszej drogi, Lukrecja bez wahania porzuca słoneczną Italię i przyjeżdża do Polski, którą pamięta jak przez mgłę. A tu życie szykuje dla niej jeszcze wiele niespodzianek…
Kim jest Lukrecja? To pewna siebie i swojej kobiecości singielka przed czterdziestką, szczęśliwa posiadaczka wiernych przyjaciółek „od pierwszego wejrzenia” oraz matki, która konsekwentnie zadręcza ją swoimi poradami. Jest też kobietą niezwykle wrażliwą na świat smaków, zapachów, kolorów i dźwięków. Umiejętność zmysłowego postrzegania świata staje się dla Lukrecji kluczem do odkrycia własnej drogi życiowej. Czy pomoże jej także w odnalezieniu prawdziwej miłości?
Jeśli losy Bridget Jones i pasje wielbicielki smaków Julii Child są ci bliskie, przeczytaj koniecznie tę książkę!"Wernisaż" - Oskar Salwa

Eleganckie galerie sztuki i klimatyczne, stare zaułki. Zbuntowani artyści i niedzielni malarze. Hipsterzy i biznesmeni. Mamy okazję zakręcić kołowrotkiem zdarzeń i znaleźć się na chwilę w samym centrum artystycznej Warszawy, towarzysząc Marcie w jej miłosnych rozterkach i poszukiwaniu siebie. Kto by sobie odmówił takiej przyjemności?

To miał być kolejny wernisaż w Arte Nuevo. Marta nie mogła nawet przypuszczać, że wywróci jej świat do góry nogami. Trudno jednak o spokój, gdy młoda historyczka sztuki kocha wielką sztukę i nieodpowiednich facetów. Lekcja plastyki zamienia się w lekcję uczuć. Czy Marta będzie umiała z niej skorzystać?Czy któraś z powieści Was zainteresowała?

Dajcie znać!

10 komentarzy:

 1. Jestem niesamowicie zaintrygowana "Wernisażem" Oskara Salwy! To tak bardzo moja tematyka! Muszę się przyjrzeć temu wydawnictwu. Dzięki kochana za cynk :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wernisaż zainteresował mnie :) Będę śledzić to wydawnictwo :)

  Pozdrawiam

  I feel only apathy

  OdpowiedzUsuń
 3. No proszę, nie słyszałam jeszcze, że powstało nowe wydawnictwo, ale z tego co widzę, ich książki zdecydowanie mogłyby mnie zainteresować. Przebudzenie Lukrecji i Wernisaż z chęcią bym przeczytała, myślę, że to będą świetne książki jak dla mnie. Dzięki za informację!
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie na recenzję niesamowicie wzruszającej książki "Trzy i pół sekundy",
  www.bookmoorning.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Obie zapowiadają się bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki zdecydowanie są w moim klimacie :) Mam nadzieję, że niebawem będę mogła oddać się ich lekturze :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, który nie jest spamem! Motywuje do dalszej pracy i pisania :)

Jeśli spodobał Ci się blog, zachęcam do jego obserwacji oraz odwiedzenia mnie w social mediach!