Follow Me @turkusowasowa

środa, 10 maja 2017

PREMIERA! Teri Terry - "Księga kłamstw"

Autor: Teri Terry
Tytuł: "Księga kłamstw"
Tytuł oryginału: "Book of Lies"
Wydawnictwo: Młody Book!
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 390Kiedy nastoletnia Quinn dowiaduje się z gazet o śmierci swojej matki, postanawia wybrać się na jej pogrzeb. Tam spotyka swoją bliźniaczą siostrę, o której dotychczas nie miała pojęcia. Piper również udaje zaskoczoną i zaprasza żyjącą dotychczas z babcią w biedzie Quinn do swego luksusowego życia. Siostry pragną dowiedzieć się o sobie więcej oraz o korzeniach swojej rodziny. Obie wiedzą, że kryją w sobie wielką tajemnicę i siłę. Nie mają jednak pojęcia skąd się wzięła, ani jak nad nią panować lub w jaki sposób z niej korzystać. Czy wyjazd na wrzosowiska do rodzinnego domu bliźniaczek pomoże odkryć im prawdę dotychczas przytłoczoną przez kłamstwa? Co takiego wydarzyło się wieki temu w rodzinie Blackwood? Czy siła sióstr zwycięży?

"Księga kłamstw" od początku wydawała mi się intrygująca zarówno ze względu na tytuł, opis jak i okładkę. Któż bowiem nie zwróciłby uwagi na płonące włosy i przenikające oczy łypiące na nas z wierzchu książki? Idealnie oddają one książkowe bliźniaczki. Obie z mocnym charakterem, a mimo to tak różne. Piper wychowana przez matkę i ojca była wulkanem energii, popularną i uwielbianą nastolatką i kochaną córką. Quinn zaś wychowana z dala od cywilizacji przez babcię była cichą, skromną dziewczyną, bez przyjaciół i modnych ubrań. Łączyło je jedno - rodzinna tajemnica, którą obie próbowały rozwikłać. 

Historia jest o tyle ciekawa, że opowiadana jest z dwóch perspektyw. Narracja jest dwuosobowa, co wprowadza ciekawy klimat i pozwala nam dobrze poznać obie siostry: ich myśli, intencje, plany i ... kłamstwa. W ich świecie nie są one pożądane, o czym wie tylko jedna z sióstr. Mogą one bowiem prowadzić do katastrofy, która niegdyś miała już miejsce. Jeśli Quinn i Piper chcą uchronić siebie i innych przed powtórką z historii, muszą sobie zawierzyć i wspólnie działać. Problemem jest to, że mimo rodzinnych więzi, każda z nich chce coś osiągnąć knując kolejne intrygi.

"Księga kłamstw" w końcu opowiada o czymś innym niż większość powieści YA. Moim zdaniem niesie ze sobą przesłanie i morał. Myślę, że warto po nią sięgnąć i poznać historię przeklętych sióstr z wrzosowisk.


Ocena: 8/10


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania dziękuję Wydawnictwu Młody Book!


4 komentarze:

 1. Okładka od razu przykuła mój wzrok ^^
  Tematyka też wydaje się ciekawa, więc pewnie sięgnę. Tajemnice zawsze kuszą :)
  Zaczytanego!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj okładka zdecydowanie zachęca do zakupu. Cała historia blizniaczek przypomina mi już jakas książkę lub film.. ale ciekawa jestem zakończenia. Moze niedługo po nią sięgnę 😄

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie:
  bookwormpl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też miałam pewne skojarzenia po tym, jak przeczytałam, że będzie o bliźniaczkach :P

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz, który nie jest spamem! Motywuje do dalszej pracy i pisania :)

Jeśli spodobał Ci się blog, zachęcam do jego obserwacji oraz odwiedzenia mnie w social mediach!