Follow Me @turkusowasowa

czwartek, 3 listopada 2016

Plany czytelnicze na listopad '16

Tak, wiem. Mówiłam, że nie lubię planować co będę czytać, ale muszę się Wam przyznać, iż sprawia mi to niejaką radość. Czuję wtedy, że jestem bardziej zorganizowana, że wiem co zamierzam robić. Oczywiście rzadko kiedy udaje mi się uporać z tym, co sobie zaplanuję, bo cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i przez natłok obowiązków niestety realizuję zwykle połowę tego, co zakładam na początku miesiąca. Mimo to polubiłam te "Plany czytelnicze na..." i będę kontynuować tego typu posty :)


W listopadzie planuję przeczytać:


 • "Skaza" - Cecilia Ahern
 • Opis:
  Walka z bezdusznym systemem i gorąca miłość, konspiracja i budzące się namiętności, starcie młodzieńczego entuzjazmu z politycznym wyrachowaniem. Ukarana przez bezduszny Trybunał, 17-letnia Celestine, zostaje ikoną rewolucji zmierzającej do obalenia rządów ludzi, którym się wydaje, że mają prawo narzucać społeczeństwu swoje moralne i obyczajowe dogmaty. Choć napiętnowana Skazą, razem z ukochanym Carrickiem podejmuje walkę o powrót jej świata do normalności.


 • "November 9" - Colleen Hoover
 • Opis:
  „Kryminał kończy się, gdy zabójca zostaje schwytany. Biografię wieńczy ostatnie słowo o opisywanym życiu. Historia miłosna powinna połączyć zakochanych, prawda? W takim razie to chyba nie jest opowieść o miłości...“

  9 listopada to data, która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się przypadkiem i od tej chwili zaczynają tworzyć dwie historie: jedna to ich życie, drugą pisze Ben zauroczony swoją nową muzą. Choć los postanawia ich rozdzielić, to wzajemna fascynacja jest na tyle silna, że nie może pokonać jej ani czas, ani odległość. Co roku 9 listopada rozpoczyna kolejny rozdział historii - tej realnej i tej fikcyjnej. Gdy nieubłaganie zbliża się koniec powieści, szczęśliwe zakończenie wydaje się jedynie mrzonką, bo historia na papierze zaczyna różnić się od tej, w którą wierzy Fallon…

  „Zagubiliśmy się między fikcją a rzeczywistością. Nieważne, jaką wersję poznacie. Nieważne, który z ostatnich rozdziałów okaże się tym prawdziwym. Ważne jest tylko jedno: zawsze będę ją kochał“.

  Nowa książka Colleen Hoover to opowieść o młodym pisarzu, jego niezwykłej muzie i przeznaczeniu, które ukrywa między wierszami coś więcej niż miłość.


 • "Decyduj: Zrób to sam, zanim inni podejmą decyzję za ciebie" - Steve McClatchy
 • Opis:
  Rzadko masz w życiu czas na to, aby zrobić wszystko, co chcesz, musisz zatem dokonywać wyborów.

  Ta książka o sztuce podejmowania decyzji pokaże ci, jak zmienić swoje podejście do podejmowania decyzji, aby optymalnie wykorzystywać czas i podnieść jakość swojego życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego! W jaki sposób uniknąć wypalenia, co zrobić, żeby cieszyć się życiem i być skutecznym liderem, jednocześnie skutecznie zarządzając tym ważnym przedsięwzięciem, jakim jest po prostu bycie sobą.


 • "Marcelina i pamięć przodków" - Izabela Skorupka
 • Opis:
  „Marcelina i Pamięć Przodków” to opowieść o jedenastoletniej dziewczynce, która z powodu rodzinnej tajemnicy wplątana zostaje
  w podróż między światami i walkę z bezwzględnym Władcą Słów, Kolekcjonerem.

  Marcelina Łobzowska jest tylko pozornie zwykłą dziewczynką. Pochodzi z rodziny ludzi pogodnych
  i kochających książki, w której talent pisarski dziedziczy się z pokolenia na pokolenie, wraz z klątwą,
  z winy której znikają w tajemniczych okolicznościach niektóre dzieci Łobzowskich.

  Marcelina znika nagle podczas śniadania i trafia do tajemniczego domu, bliźniaczo podobnego do jej własnego. Musi zdecydować kto w tym świecie jej sprzyja, a kto może okazać się niebezpieczny. Zmuszona jest zgłębić sekret Pamięci Przodków przechowywanej bezwiednie przez większość jej krewnych.

  Kim jest tajemniczy Kolekcjoner? Jak rodzina Łobzowskich wplątała się w historię pisarzy ciągnącą się od stuleci? Czy uda im się uwolnić uwięzione w Bezczasie dzieci?
  Na te wszystkie pytania odpowiada powieść fantastyczna „Marcelina i Pamięć Przodków”.


 • "Brud" - Piotr C.
 • Opis:
  Relu jest warszawskim adwokatem, który mieszka w Lemingradzie, czyli w dzielnicy Wilanów. Jego najcenniejszym klientem jest Janusz, zdemoralizowany multimilioner, a najlepszym przyjacielem Józek – wierny pies.

  Relu nie lubi ludzi, ale ludzie lubią jego. Przychodzą, aby mu się zwierzać. Pije więc i słucha ludzkich tajemnic w świecie, gdzie kobiety są łatwe, a mężczyźni bezduszni. Prowadzone rozmowy bezlitośnie obnażają brud błyszczącego i wymuskanego świata mężczyzn w drogich garniturach i kobiet w jeszcze droższych kostiumach.

  Tu wszystko pozornie jest doskonałe. Jest wspaniały ojciec, adwokat z własną kancelarią. Piękna żona. Czarujący syn. I pies. Do momentu, aż spojrzysz głębiej. Bo każdy kryje jakiś brud. Kochankę. Kochanka. Sekretnie oglądane porno, eksplozje wściekłości, ploty, plotki, alkohol, narkotyki, środki nasenne, modły, aby sąsiad miał gorzej, radość, że komuś się nie powiodło. I wrzask.

  To książka o samotności. O czymś, co może jest miłością. I o strachu przed śmiercią.

 • "Okulary szczęścia" - Rafael Santandreu
 • Opis:
  My, ludzie Zachodu, jesteśmy nienasyceni, gdy chodzi o zalety, przyjaciół, zdrowie, miłość, wykształcenie, wyrażanie siebie, potrzebę uznania, wolność, pasję, rozrywki… Znaczy to, że częściej popadamy w chorobę przez pożądanie dóbr niematerialnych, niż pieniędzy czy władzy. Za wszystkimi naszymi czynami, zachowaniami, pragnieniami i niechęciami kryje się umysł Zdrowie psychiczne – lub jego brak – może dobroczynnie wpłynąć na każdy aspekt naszego życia albo go zrujnować. Dlatego tak ważne jest poznanie możliwości uporania się z zaburzeniami emocjonalnymi i adaptacyjnymi, przemiany w ludzi silniejszych i szczęśliwszych. Praca Rafaela Santandreu bazuje na najnowszych trendach naukowych w psychologii i szeroko zakrojonych badaniach. Wartość jego książek polega na tym, że trudna problematyka zdrowia psychicznego przekazywana jest odbiorcom w taki sposób, by czytelnik mógł sam stosować w praktyce zasady higieny psychicznej.


Sporo w tym miesiącu u mnie poradników, ale to nie bez powodu. Postanowiłam zmienić coś w swoim życiu, zmienić nastawienie, trochę spojrzenie na świat. Cieszę się, że na rynku dostępne są takie książki, które nie są już pustymi słowami, ale pokazują nam jak dosłownie ćwiczyć swój mózg, jak kontrolować myśli, emocje i siebie. Oprócz tego kilka romansideł i młodzieżówka :) A czy Wy widzicie tu coś ciekawego dla siebie?

16 komentarzy:

 1. November 9 również mam w planach

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia w czytaniu. November 9 - zaczęłam czytać i już jest niesamowicie, a to dopiero początek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie bardzo kusi November 9, ale zobaczymy, jak to będzie z czasem. Tobie oczywiście życzę, aby udało ci się zrealizować swoje plany!
  Pozdrawiam i zapraszam na nową recenzję, tym razem książki "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" :)
  bookmoorning.blogspot.com [dawniej planeta-recenzji]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! A "November 9" jak dla mnie rewelacja!

   Usuń
 4. Nie czytałam żadnej z nich to nic nie powiem, ale życzę miłego zaczytania i żeby wszystkie były ciekawe. ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja w planach mam Harrego oczywiście, dom czwarty puzyńskiej, behawiorystę od Mroza i pewnie coś od Charlotte Link bo spodobał mi się jej styl pisania :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa jestem Twoich wrażeń po przeczytaniu Skazy. Ciekawe czy to rzeczywiście tak dobra książka jak ją promują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie wiem :) Zobaczymy! Ale mam nadzieję, że będzie fajna :))

   Usuń
 7. Mam ogromną ochotę na "November 9" :)
  Życzę powodzenia i spełnienia wszystkich czytelniczych planów.
  Pozdrawiam serdecznie! :)

  napolceiwsercu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszędzie ten "November 9", przeczytaj i daj znać czy warto!
  Ściskam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam wcześniej o tych książkach. Zaciekawiła mnie "Marcelina i pamięć przodków", muszę poszukać jej w bibliotece! :)

  Zapraszam na bloga-konkurs, w którym do wygrania jest książka! :)
  http://istotaludzkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, który nie jest spamem! Motywuje do dalszej pracy i pisania :)

Jeśli spodobał Ci się blog, zachęcam do jego obserwacji oraz odwiedzenia mnie w social mediach!